מתנות יום הולדת

מתנות יום הולדת

יום הולדת יש רק פעם בשנה. המשמעות היא שקצת לפני המועד הזה אצל אנשים הקרובים לכם אתם מתחילים בחיפוש השנתי אחר מתנות. זו לא משימה פשוטה, כי לא תמיד יודעים מה האדם שחוגג את יום ההולדת ישמח לקבל וגם מכיוון שיש אינספור אפשרויות בתחום. לפניכם מספר דגשים שיקלו על התהליך של מציאת מתנת יום ההולדת, תוך שהם מגדילים את הסיכויים לבחירה מוצלחת באמת.

על מה חשוב לשים לב בבחירת המתנה?

אין נוסחה חד משמעית לבחירה של מתנות יום הולדת. בכל אחד מהמקרים יש להכניס למשוואת הבחירה לא מעט פרמטרים, שיביאו לכך שהתוצאה שלה בסופו של יום תהיה שונה לחלוטין. זה מתחיל עם דרגת הקרבה לאדם שחוגג את יום ההולדת. בדרך כלל אנחנו נשקיע יותר במתנה לאנשים שקרובים לנו, אם כי זהו לא מדע מדויק. סוג היחסים יגדיר את המתנות האופציונליות: מתנות רומנטיות המוענקות לבן או לבת הזוג תהיינה שונות ממתנות שבוחרים עבור חברים או בני משפחה. המתנה יכולה לשלב בתוכה הומור, שמתקבל תמיד בברכה בתחום הזה, אבל גם להיות רשמית פי כמה. הבחירה תלויה גם באופי של האדם המקבל אותה, אותו אמורים כבר להכיר בשלב הזה.

אפשר למצוא הרבה מאד קטגוריות של מתנות לימי הולדת, וצריך בהמשך לכך לחשוב מהו סוג המתנה שמחפשים. יש מתנות שהן שימושיות מעצם ההגדרה שלהן, אותן ניתן להתאים לתחומי העניין או לצרכים של מקבל המתנה: פריטים טכנולוגיים אלה או אחרים למשל. כדי לדעת מה האדם צריך אפשר “לחקור” את הסובבים אותו או אפילו אותו, בצורה ישירה או עקיפה. יש הרבה מצבים בהם לא “חייבים” להעניק את המתנה בתור הפתעה מוגמרת, גם אם מימד ההפתעה יכול בהחלט לשדרג אותה.

דוגמא נוספת היא מתנות שמתקבלות תמיד באהבה, דוגמת בגדים או בשמים שכל אדם זקוק להם מדי פעם. אפשר לחשוב מהו השלב בחיים בו נמצא האדם שחוגג את יום ההולדת ולהתאים לכך את המתנה: מתנת יום הולדת לאם טרייה יכולה בהחלט להתייחס גם לתינוק שלה, לדוגמא, או לחלופין ניתן להעניק פריט נוי לבית אם אותו אדם עבר לאחרונה לכתובת חדשה.

המימד האישי של המתנה

רבים יטענו בצדק גמור כי לא עלות המתנה קובעת איך היא תתקבל, אלא הכוונה שמאחוריה. זה לא אומר שאתם צריכים להתכווננן מראש למתנות הפשוטות יותר, אבל שהמחיר הוא לא הדבר היחידי שחשוב. החדשות הטובות הן שבכל מקרה יש מספיק מתנות מוצלחות שתג המחיר המוצמד אליהן הוא בהחלט סביר. גם במקרה של מתנות ממותגות – למשל עם הקדשה אישית לאדם על גביהן – התוספת למחיר לא צפויה להיות משמעותית יותר מדי.

בכל מקרה רצוי לחשוב איך הופכים את המתנה לאישית ולמרגשת הרבה יותר, כאשר הוספת כרטיס ברכה “קטן” יכולה לעשות הבדל גדול מאד.