האג’נדה שלנו

אחריות כלפי החברה – מעורבות ותרומה לקהילה

התרומה לקהילה היא עמוד תווך באסטרטגיה של נגאיה. לכן המשרדים שלנו ממוקמים בתוך המפעל המוגן של עמותת צ’יימס בראש העין. נגאיה מעסיקה עובדים בעלי צרכים מיוחדים בכל מלאכותיה: בהרכבת מארזים ובמילויים, בהדבקת התוויות, באחסון ובמיון ובתחזוקת המחסן, ובכל עבודה נדרשת נוספת. מלאכות אלה תורמות לשיקום החניכים ומסייעות להם להתפרנס באופן המכבד את יכולותיהם. נגאיה מתכננת מראש את מארזיה ומוצריה בשיתוף מלא עם מדריכי הסדנאות כך שיתאימו לכישורי המשתקמים, תוך המצאת ובניית כלי עזר והוראה המפשטים ומאפשרים את ביצוע העבודות.
החשיבות האסטרטגית של האחריות כלפי החברה והתרומה לקהילה לא עוצרת בפתח המפעל – מרב ספקיה של נגאיה גם הם תורמים לקהילה בעבודה עם אנשים בעלי צרכים מיוחדים ועם נוער בסיכון.

סחר הוגן

נגאיה מחויבת לקדם מוצרי סחר הוגן אשר תורמים ישירות לרווחת אחרון העובדים העוסקים במלאכת הייצור, בארץ ובחו”ל. נגאיה שמה לעצמה למטרה לאמת ולוודא כי כל ספקיה עומדים בסטנדרטים הולמים של אחריות חברתית והעסקה הולמת וראויה של עובדיהם.

אחריות כלפי הסביבה

לפני המהפכה התעשייתית, היה מחסור במוצרי הצריכה, והטבע מאידך היה עשיר ושופע. ההתקדמות הטכנולוגית והמדעית האדירה שחלה מאז הפכה את היוצרות. כיום אנו חיים בעידן של עודף עצום של מוצרי צריכה, אשר ייצורם אינו נטול מחירים. אמנם כולנו שמחים לקנות מוצרים בזול, אולם על פי רוב אנו עיוורים למחיר היקר לסביבה ולבריאות האדם.
נגאיה שואפת ליצור אלטרנטיבה לאספקת מוצרי צריכה, ובכללם מתנות. המתנות שלנו מיוצרות תוך התחשבות בסביבה, באדמה, במגדלים, בעובדים, ותוך צמצום הנזק האקולוגי בעת הייצור ובזמן צריכת המוצרים עד כמה שניתן.
החל במזון אורגני המיטיב עם האדמה ובמגדליו, עבור במוצרים טבעיים חפים מכל תוספת מלאכותית, המיוצרים בכבוד על ידי עובדים מקומיים, ועד לחומרי אריזה ממוחזרים, לשקיות מתכלות ולשאר מוצרים המעודדים מיחזור, המתאפיינים בקשת של מוצרי צריכה “ירוקים” ואתיים – נגאיה שואפת להעניק ללקוחותיה פתרון ראוי לצריכה של דברים נחשקים ובד בבד אחראיים.

נגאיה מאמינה באורגני

מזון אורגני מקורו בגידולים חקלאיים הגדלים ללא שימוש במדבירים ובדשנים כימיים, ושאינם מהונדסים גנטית, או שמקורו בבעלי חיים הניזונים מגידולים אלה, שבגידולם ובתזונתם לא נעשה שימוש בהורמונים ובתכשירים אנטיביוטיים. הדעה הרווחת היא שלמזון אורגני יש יתרונות בריאותיים, שכן הוא מכיל יותר ויטמינים ומינרלים וערכו התזונתי לגוף גבוה יותר (ויש הנשבעים כי הוא גם טעים יותר). הטענה הגורסת כי מזון אורגני ניחן בערך תזונתי גבוה יותר נבדקה וממשיכה להיבדק שוב ושוב במחקרים ברחבי העולם; לעתים היא נמצאת מופרכת אך לעתים תכופות דווקא מאומתת. מחקרים רבים קושרים בין חומרי הדברה כימיים והורמונים לבין סרטן, הפרעות הורמונליות, ובעיות בריאותיות קשות אחרות, ולכן סביר להניח כי היעדרם של רעלים במזון האורגני תורם להיותם בריאים יותר.
אולם מלבד ההשפעה הישירה על גופנו, למזון האורגני נודעת חשיבות נוספת, משמעותית לא פחות: חקלאות אורגנית אינה מזהמת את הסביבה – אותה סביבה, שנוצלה כמעט עד תום, ושבה נעשה קשה יותר ויותר לגדל מזון ללא כמויות הולכות וגדלות של דשנים וחומרי הדברה. אותה סביבה שחומרים אלה זולגים ממנה לאקוויפרים ולנהרות שלה ומשפיעים על בעלי חיים שחלקם נאכלים על ידינו ושעמם אנו חולקים סביבת מחיה משותפת. אותן ידיים מגדלות בטוחות ובריאות יותר כשהן עצמן אינן באות במגע עם חלק מהחומרים הללו. לא רק הגוף שלנו נהנה מהתוצרים האורגניים, הם מיטיבים גם עם האדמה (קרי: הבטחה לתוצרת איכותית גם בעתיד) ועם אלה שעובדים אותה. כשצורכים מזון אורגני מעודדים חקלאות בת-קיימא ושומרים על בריאותם של העוסקים במלאכה.

נגאיה משקיעה בעיצוב ירוק

מארזיה של נגאיה נושאים את תווית ה”עיצוב הירוק”, המסמלת את התחייבותה של נגאיה לניצול יעיל ומקסימלי של חומרי אריזה במינימום נפח במסגרת של אילוצי חוסן ושילוח. אנו שמים דגש על עיצוב לשם שימוש חוזר במוצרינו ובמארזים השונים, ומציעים גם מבחר מוצרים המיוצרים מחומרים מתכלים. לטעמנו המושג “ידידותי לסביבה” משמעו שימוש בחומרים ממוחזרים, קרי חומרים שכבר השלימו מחזור-חיים אחד ומוצאים חיים חדשים במוצר אחר שאף הוא, בתורו, יוכל לשוב ולשמש כחומר גלם, או להתכלות מבלי לגרום נזק לטבע. אנו משקיעים מאמץ רב במחקר מתמיד של חומרי הגלם הממוחזרים בארץ: פלסטיק, נייר וקרטון, בד ועוד חומרים זמינים ובני-קיימא מן הטבע, כגון במבוק וקש.
המוטיבים העיצוביים, החשיבה היצירתית והערכים שעליהם קמה חברת נגאיה וממשיכה להתקיים הופכים את חבילות השי שלנו למתנה שהיא בעצם 3 מתנות: מתנה למקבל, מתנה לקהילה ומתנה לסביבה.